Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

Darmowy PIT 2022 za 2021 rok

Rozlicz PIT za 2021 rok korzystając z bezpłatnych formularzy i przekaż 1% dla Fundacji ProCuro.

Twój 1% ma wielką moc! Pomaga rozwijać talenty dzieci z niepełnosprawnościami. Myślisz, że te kilka złotych nie ma znaczenia? Nic bardziej mylnego. Nawet mała kwota nabiera wielkiej wagi, kiedy jest pomnożona przez wiele dobrych serc. Środki zebrane z 1% podatku pomagają naszym małym podopiecznym w powrocie do zdrowia i sprawności fizycznej

Jak przekazać fundacji 1% podatku? 

1. Skorzystaj z naszego darmowego programu do rozliczenia PIT.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP. Dzięki niemu, w kilku prostych krokach wypełnisz interaktywny formularz zeznania podatkowego. Rozliczenia można dokonać klikając w baner:

2. Rozlicz deklarację za pomocą usługi Twój e-PIT

Osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej mogą również skorzystać z usługi Twój e-PIT, dostępnej w ramach e-Urzędu Skarbowego na stronie www.podatki.gov.pl.

Do e-Urzędu Skarbowego możesz się zalogować na 3 sposoby:

  • używając swojego profilu zaufanego (dostępnego m.in. za pośrednictwem Twojego banku; możesz też użyć e-dowodu osobistego);
  • jeżeli nie posiadasz profilu zaufanego wystarczy, że podasz swój numer PESEL i wybrane dane autoryzacyjne (takie jak np. kwota przychodu z poprzednich lat.)
  • korzystając z aplikacji mobilnej mObywatel 

Po zalogowaniu do e-Urzędu Skarbowego wybierz zakładkę: Twój e-PIT.

Podobnie jak w poprzednich latach, po zalogowaniu możesz dokładnie przeglądać i weryfikować przygotowane przez administrację skarbową deklaracje, a także modyfikować je, np. zmieniając sposób rozliczenia z indywidualnego na rozliczenie z małżonkiem, czy wskazując kwoty ulg podatkowych, z których chcesz skorzystać. Zeznanie podatkowe za 2021 r. będzie udostępnione w e-Urzędzie Skarbowym od 15 lutego 2022 r.

Na głównym ekranie usługi widoczny będzie numer KRS organizacji, która w tym momencie wskazana jest jako odbiorca 1% podatku. Możesz te dane w prosty sposób uzupełnić lub zaktualizować. Warto o tym pamiętać, ponieważ domyślnie w przygotowanych zeznaniach umieszczane są dane organizacji pożytku publicznego wskazanej przez nas w poprzednim roku. Jeżeli więc rozliczasz się w tym roku po raz pierwszy, albo w poprzednim roku zapomniałeś o przekazaniu 1% lub jeśli chcesz zmienić dane organizacji pamiętaj, że masz na to czas do 2 maja 2022 r.

Jeśli rozliczasz się za pomocą formularza PIT-28 (dotyczy np. przychodów z wynajmu nieruchomości), termin na jego złożenie upływa znacznie wcześniej – 28 lutego 2022 roku.


Przekazując 1% dla Fundacji ProCuro dołączysz do grona osób wspierających społeczną integrację dzieci niepełnosprawnych. Wszelkie zgromadzone środki przeznaczamy na naszą działalność statutową. Możesz zapoznać się z naszymi raportami z działalności.