Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro
Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

Dzieci pomagają dzieciom! Niezwykła sąsiedzka akcja charytatywna - Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro

Zobacz pozostałe wpisy

Dzieci pomagają dzieciom! Niezwykła sąsiedzka akcja charytatywna

15 marca 2023
Ostatnio mieliśmy przyjemność wesprzeć piękną sąsiedzką inicjatywę. W grudniu dzieci wraz z rodzicami jednego z osiedli w Bielanach Wrocławskich zorganizowały charytatywny koncert kolęd. Mali muzycy przez kilka tygodni spotykali się na próbach i szlifowali znajomość kolęd i pastorałek, by wystąpić przed sąsiadami.

 

  

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbył się koncert. Mróz skrzypiący pod stopami, migoczące lampki i zapach ciepłej herbaty dodawały zimowego klimatu. Dzieciom udało się zebrać wtedy aż 684 złotych, które zostały przekazane do Fundacji ProCuro.

W porozumieniu z rodzicami dzieci, postanowiliśmy przeznaczyć te środki na pomoc małym podopiecznym ośrodka w Jaszkotlu, który jest w bliskim sąsiedztwie Bielan Wrocławskich. Z pieniędzy zebranych podczas koncertu zakupiliśmy trzy przenośne blendery oraz kosz warzyw i owoców, z których podopieczni mogli tworzyć pyszne koktajle.

Cieszy nas to, że udało nam się nie tylko zasadnie wydać zebrane środki, ale też zintegrować dzieci z osiedla z dziećmi z ośrodka. Dlatego 04.03.2023 r. udaliśmy się z wizytą do podopiecznych Niepublicznego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II. 

Był to dla dzieci nie tylko czas na wspólną zabawę i integrację, ale również okazja do poznania ich rówieśników, którzy mimo wielu problemów, z jakimi zmagają się na co dzień, nie tracą swojego dziecięcego ducha i czerpią z życia pełnymi garściami.

    

Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom, które z własnej inicjatywy stworzyły zbiórkę i podeszły do niej z pełnym zaangażowaniem, oraz dziękujemy rodzicom, którzy pomogli w realizacji planów swoich pociech.