Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro
Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

Jesienne warsztaty w ośrodku w Jaszkotlu - Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro

Zobacz pozostałe wpisy

Jesienne warsztaty w ośrodku w Jaszkotlu

11 października 2023
W dniu 10 października, jesienna aura zagościła w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaszkotlu, gdzie, przy wsparciu pracowników Grupy Impel, zorganizowaliśmy jesienne warsztaty.

Zajęcia były efektem akcji "Twoje ubrania mają moc pomagania," w ramach której pracownicy Grupy Impel przekazali swoje nienoszone już ubrania na akcję charytatywną. Każdy przekazany kilogram odzieży to 1zł wsparcia finansowego dla naszych podopiecznych. Część środków finansowych zebranych w ramach akcji przeznaczyliśmy na zakup materiałów niezbędnych do przeprowadzenia warsztatów.

Naszym celem było tworzenie dyni z papieru toaletowego, kawałków materiału oraz drewnianych patyczków. Dzieci były pełne entuzjazmu i niezwykle zaangażowały się w pracę, co zaowocowało stworzeniem przepięknych dyni, które bez wątpienia staną się urokliwą jesienną ozdobą ośrodka.

   

Po zakończeniu prac manualnych przyszedł czas na rozmowę o dyniach oraz omówienie różnych potraw, jakie można z nich przygotować. Dzieci miały mnóstwo pomysłów na wykorzystanie dyni w kuchni – od dyniowych ciast i placków, przez zupy, aż po dyniową kawę.

Rozmawiając o jedzeniu, wszyscy zgłodnieliśmy. Przeszliśmy do części degustacyjnej warsztatów, dzieci miały okazję spróbować pestek z dyni oraz pysznych bułeczek maślanych z konfiturą z dyni. To było wyjątkowe doświadczenie smakowe, a konfitura z dyni okazała się słodka i pyszna.

  

Podczas zajęć nieocenioną pomocą dzieciom służyły wolontariuszki Kamila i Natalia z Grupy Impel. Wsparcie wolontariuszy jest dla nas ogromną pomocą, a dla dzieci to szansa na poznanie nowych osób.

  

W przygotowanie zajęć zaangażowali się także mali wolontariusze ze szkoły w Bielanach Wrocławskich – Julia, Natalia i Igor, którzy w niedzielne popołudnie wybrali się do lasu, gdzie zbierali drewniane gałązki, które dzieci wykorzystały w trakcie warsztatów. 


   

Warsztaty przyniosły radość i inspirację oraz pokazały, jak ważne jest wspieranie działań charytatywnych np. takich jak "Twoje ubrania mają moc pomagania" Fundacji ProCuro, które pomagają potrzebującym i tworzą piękne chwile w życiu dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę odzieży i pomogli nam zorganizować te wyjątkowe jesienne warsztaty!