Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro
Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

Kolejna metamorfoza świetlicy ukończona! - Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro

Zobacz pozostałe wpisy

Kolejna metamorfoza świetlicy ukończona!

13 marca 2023
9 marca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Dobroszycach, z którym od lat współpracujemy, odbyło się uroczyste otwarcie trzech nowo wyremontowanych pomieszczeń. Podczas spotkania dokonano oficjalnego otwarcia świetlicy, Pracowni Kreatywności oraz Pracowni Technik Różnych.

Remont świetlicy był inicjatywą Fundacji ProCuro. Pomieszczenie, w którym chłopcy spędzali czas wolny, było bardzo zniszczone i wymagało gruntownego remontu oraz wymiany zużytego wyposażenia. W świetlicy została położona nowa podłoga, pomalowano i wyrównano ściany oraz zamontowano oświetlenie. Za otrzymane wsparcie finansowe od naszych przyjaciół, udało się zakupić do świetlicy zupełnie nowe wyposażenie, tj. meble, dekoracje, nowoczesny telewizor. 

Świetlica przed remontem:

  

Świetlica w trakcie remontu:

  

Świetlica po metamorfozie:

   

  

Na otwarcie świetlicy zostali zaproszeni wszyscy przyjaciele Fundacji, bez których wsparcia finansowego nie udałoby się przeprowadzić tak gruntownej metamorfozy. Po oficjalnym otwarciu dzieci przygotowały dla gości piękne przedstawienie, podczas którego zaśpiewały i zatańczyły.

   

W imieniu Ośrodka i naszej Fundacji jeszcze raz dziękujemy za otrzymane wsparcie. Firmie Alprakt sp. z. o. o  za przeprowadzenie prac remontowych. Pracownikom Grupy Kapitałowej IMPEL, pracownikom RST Software Masters oraz całej społeczności Międzynarodowej Akademii Montessori dziękujemy za przekazanie środków zebranych podczas kiermaszy i świątecznych zbiórek. Za otrzymane darowizny mogliśmy zakupić wyposażenie do nowej świetlicy.