Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro
Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

Nie wyrzucaj ubrań, których już nie nosisz – przekaż je i spełniaj marzenia dzieci. - Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro

Zobacz pozostałe wpisy

Nie wyrzucaj ubrań, których już nie nosisz – przekaż je i spełniaj marzenia dzieci.

09 lipca 2024
Każdy z nas ma w szafie rzeczy, które zalegają, zajmują miejsce, a mogłyby stać się wartościową pomocą dla innych. Zamiast wyrzucać ubrania, przekaż je na cele charytatywne i wspieraj tych, którzy naprawdę tego potrzebują.

Nie wyrzucaj ubrań, których już nie nosisz – przekaż je naszej fundacji i razem z nami spełniaj marzenia tych, którzy potrzebują Twojej pomocy. Każda darowizna ma znaczenie i przyczynia się do poprawy życia naszych podopiecznych. Nasza fundacja z dumą bierze udział w kampanii "Ubrania do oddania". Dzięki darowiznom za przekazane ubrania możemy spełniać marzenia naszych podopiecznych i wspierać ich w codziennym życiu. To prosty sposób, by dać swoim starym ubraniom drugie życie i jednocześnie przyczynić się do niesienia pomocy. Przeczytaj, co możesz zrobić z ubraniami, których już nie potrzebujesz. 

Dlaczego warto przekazywać ubrania?

  1. Ochrona środowiska: Przekazując ubrania, zmniejszasz ilość odpadów tekstylnych trafiających na wysypiska. Recykling i ponowne wykorzystanie odzieży to klucz do zrównoważonego rozwoju.
  2. Pomoc potrzebującym: Ubrania, których już nie nosisz, mogą stać się wsparciem dla osób które potrzebują pomocy.
  3. Wsparcie dla naszej fundacji: Za każdy kilogram przekazanych ubrań w ramach programu "Ubrania do oddania", nasza fundacja otrzymuje środki finansowe, które przeznaczamy na realizację naszych celów charytatywnych.

Co osiągnęliśmy dzięki Waszemu wsparciu?

Dzięki hojności darczyńców udało nam się zebrać imponującą sumę ponad 11 000 zł uzyskaną z 641 darowizn w ramach akcji "Ubrania do oddania". Te środki przeznaczyliśmy m.in. na organizację warsztatów kreatywnych, zakup wyposażenia do pokoi dzieci a wkrótce sfinalizujemy zakup dwóch suszarek elektrycznych dla Ośrodka w Dobroszycach. 

Jak możesz pomóc?

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszych zbiórkach. Twoje wsparcie jest nieocenione i pozwala nam realizować kolejne inicjatywy. Oto niektóre z naszych aktualnych akcji:

Kampania - zakup sprzętu do rehabilitacji logopedycznej
dla 5 letniego Kornelka


Celem jest zakup sprzętu do rehabilitacji logopedycznej dla małego Leosia, który zmaga się z rzadką genetyczną chorobą Bourneville'a-Pringle'a. Twoja darowizna pomoże mu w codziennych ćwiczeniach i znacząco wpłynie na jego rozwój.

Kampania - remont pokoju 4 dziewczynek z niepełnosprawnością 

Pomóż nam przeprowadzić metamorfozę pokoju dla czterech dziewczynek z niepełnosprawnościami z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dobroszycach. Nowe, ciepłe i kolorowe wnętrze będzie dla nich namiastką rodzinnego domu.


Gdzie oddać ubrania? 

Przekazanie ubrań jest proste. Wystarczy zarejestrować się na platformie, gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje. Możesz także skontaktować się z nami bezpośrednio biuro@procuro.org.pl, a my pomożemy Ci w organizacji darowizny lub zamówimy bezpłatnego kuriera. 
 

Co jeszcze można zrobić z niepotrzebnymi ubraniami?

Niepotrzebne ubrania możesz sprzedać podczas wyprzedaży garażowych czy za pomocą platform takich jak Vinted, Allegro, OLX a uzyskane środki przeznaczyć na cele dobroczynne. Możesz przekazać je także innym organizacjom charytatywnym, schroniskom dla bezdomnych czy lokalnym kościołom. Koce i ręczniki możesz zawieźć do schronisk dla psów, będą przydatne szczególnie zimą. Możliwości jest wiele, a każda z nich pomaga komuś w potrzebie i zmniejsza ilość odpadów tekstylnych.

 


Statystyki dotyczące ubrań:

Przeciętny Europejczyk kupuje około 26 kg nowych ubrań rocznie, a wyrzuca około 11 kg.
W Polsce rocznie generuje się około 2,5 mln ton odpadów tekstylnych.
Tylko 20% odpadów tekstylnych poddawane jest recyklingowi lub ponownemu wykorzystaniu.
Produkcja jednej koszulki generuje emisję około 2,1 kg CO2, a jednej pary jeansów około 33,4 kg CO2.
Produkcja jednej koszulki bawełnianej zużywa około 2700 litrów wody – tyle, ile przeciętna osoba pije przez dwa i pół roku