Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro
Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

Niezapomniana Wycieczka do Energylandii - Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro

Zobacz pozostałe wpisy

Niezapomniana Wycieczka do Energylandii

26 czerwca 2024
25 czerwca był dniem pełnym radości i niezapomnianych wrażeń! Nasza fundacja zorganizowała wspaniałą wycieczkę do parku rozrywki Energylandia, w której uczestniczyli wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaszkotlu.

Naszym celem było przełamanie codziennej rutyny i izolacji społecznej, a także promowanie integracji dzieci z niepełnosprawnościami poprzez zorganizowanie im niezapomnianego dnia poza ośrodkiem. Dla wielu z nich była to długo oczekiwana okazja do przeżycia niezwykłej przygody i spełnienia marzeń o zabawie w największym parku rozrywki w Polsce.

Projekt został zrealizowany dzięki dotacji ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

 

Od samego rana czuć było podekscytowanie w powietrzu! Dzieci wraz z opiekunami wyruszyły autobusem w 250 -kilometrową podróż do Energylandii. Pomimo wczesnej pobudki, podczas podróży śmiechom i ekscytacji nie było końca – wszyscy nie mogli doczekać się przygód, które ich czekały.
  

Atrakcje i Zabawa

Energylandia okazała się prawdziwym rajem pełnym wspaniałych atrakcji. Każda przejażdżka, każdy zjazd i każda zabawa przynosiły nieopisane emocje i szerokie uśmiechy. Mnogość atrakcji powodowała, że każde dziecko mogło bawić się w inny sposób. Miłoścnicy adrenaliny szaleli na pędzących rollercosterach a dzieci które wolały spokojniejsze atrakcje spędzały czas na karuzelach czy sterowanych autkach.

   

   

Wspólny, grupowy obiad był czasem na chwilę odpoczynku i podzielenie się wrażeniami z dotychczasowych atrakcji. Dzięki środkom z dotacji uczestnicy mieli zapewnione wyżywienie oraz napoje, dzięki czemu mogli w pełni korzystać z dnia pełnego niespodzianek. 

Na miejscu każde dziecko otrzymało także specjalną koszulkę – pamiątkę z tego wyjątkowego dnia.

  

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji tego magicznego dnia. Wasze wsparcie sprawiło, że dzieci z Jaszkotla mogły przeżyć niezapomnianą przygodę, pełną radości i uśmiechów, które na długo pozostaną w ich pamięci.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, które doskonale oddają atmosferę tego wyjątkowego dnia. [Link do galerii]