Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro
Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

Niezwykła "Osiemnastka" wyjątkowych młodych ludzi z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaszkotlu - Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro

Zobacz pozostałe wpisy

Niezwykła "Osiemnastka" wyjątkowych młodych ludzi z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaszkotlu

23 sierpnia 2023
Wczorajszy dzień okazał się nie tylko wyjątkowym, lecz także pełnym wzruszeń i emocji dniem dla siedmiorga niezwykłych młodych ludzi z Niepublicznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaszkotlu.

Magda, Nastka, Ania, Ola, Szymon, Sebastian i Arek, świętowali swoje osiemnaste urodziny stając przed nowym etapem swojego życia.

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaszkotlu od lat stanowi nie tylko instytucję edukacyjną, lecz przede wszystkim dom i rodzinną przystań dla wielu młodych wychowanków. Wraz z nadejściem osiemnastych urodzin, siedmioro podopiecznych musi podjąć krok w dorosłość, opuszczając ukochane mury ośrodka. To szczególny moment pełen zmian, wyzwań i emocji, który w ich życiu nabiera wyjątkowego znaczenia.

Bliskość młodzieży i liczne spotkania podczas warsztatów i imprez pozwoliły nam na zrozumienie ich potrzeb i pragnień. Dlatego właśnie postanowiliśmy uczynić ich osiemnaste urodziny niezapomnianym przeżyciem. Udało nam się zabrać młodych dorosłych na niezwykłą przygodę do Pasażu Grunwaldzkiego, gdzie pod okiem stylisty Michała Karbowskiego @stylmike, mogli samodzielnie wybrać garderobę godną młodych dorosłych.

  

Wspierani przez wielu partnerów, pragnęliśmy dać młodzieży możliwość samodzielnego wyboru ubrań, które najlepiej oddadzą ich indywidualność. Dzięki wsparciu stylisty Michała Karwowskiego @stylmike, wybór garderoby stał się nie tylko okazją do eksperymentowania ze stylem, lecz także symbolem ich wkroczenia w dorosłość.

   

   

To były niezwykłe, szalone zakupy. Dzieciaki doskonale wiedziały, co chcą kupić, jakie kolory się im podobają i w których ubraniach będą czuły się dobrze. To wyjątkowe wydarzenie stanowiło świadectwo gotowości do podjęcia nowych wyzwań. Po intensywnych zakupach, zasiedliśmy do wspólnego posiłku w części restauracyjnej Pasażu Grunwaldzkiego.

   

Wsparcie i zaangażowanie partnerów było kluczowe dla stworzenia tego wydarzenia. Fundacja ProCuro wyraża swoją głęboką wdzięczność za każdą formę wsparcia. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Michała Karbowskiego, który nawiązał cudowny kontakt z młodzieżą i sprawił, że czuli się ważni i wyjątkowi. Michał chciał poznać dzieci i ich potrzeby, dlatego kilka dni wcześniej odwiedził je w ośrodku. Lody zostały przełamane i podczas zakupów dzieci czuły się już swobodnie i pewnie.  

Pasażowi Grunwaldzkiemu dziękujemy serdeczne za gościnność, ciepłe przyjęcie oraz przygotowanie dla młodzieży wygodnego pokoju ze słodko-owocowym poczęstunkiem.

    

Jak urodziny, to oczywiście prezenty - młodzież otrzymała bony podarunkowe o łącznej wartości ponad kilku tysięcy złotych, za co serdecznie dziękujemy Pasażowi Grunwaldzkiemu, firmie Tias, Michałowi Karbowskiemu, Paulinie Dzwilewskiej, Agacie Klimentowskiej oraz pozostałym darczyńcom.

    

Marce DOUGLAS serdecznie dziękujemy za przekazanie młodzieży upominków w postaci zestawów kosmetyków.

Dzięki wsparciu i trosce całej społeczności Pasażu Grunwaldzkiego oraz zaangażowaniu partnerów, młodzi ludzie mogli doświadczyć niezwykłego startu w dorosłe życie podczas swojej "Osiemnastki". To przypomnienie, że wspólne działanie może tworzyć piękne chwile i wzbudzać niezwykłe emocje.