Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

Nowa-stara świetlica w Dobroszycach - Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro

Zobacz pozostałe wpisy

Nowa-stara świetlica w Dobroszycach

03 lutego 2021
Metamorfoza świetlicy to nasz największy projekt 2020 roku. Dzięki wielu dobrym sercom mogliśmy go zrealizować. Efekt przerósł nasze oczekiwania a radość dzieciaków z nowej świetlicy jest nie do opisania.

 

We wrześniu 2020r. wpadliśmy na pomysł odnowienia jednego z pomieszczeń dla dzieci w Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dobroszycach - Caritas Wrocław. Na początku miało to być tylko pomalowanie pomieszczenia i generalne porządki. Stan świetlicy dla najmłodszych dzieci był kiepski i nasz plan szybko ewoluował. Zapragnęliśmy generalnego remontu, aby brzydkie pomieszczenie zamienić na wielofunkcujną, multimedialną świetlicę - bezpieczną, przyjazną i komfortową. Zwróciliśmy się z prośbą o wsparcie. Na nasz apel odpowiedzieli wspaniali ludzie z firm, kóre zdecydowały się przeprowadzić remont i wyposażyć świetlicę. DZIĘKUJEMY!!!

Na fimie możecie zobaczyć efekt dwumiesięcznej pracy. Za nami oficjalne otwarcie świetlicy, w której obecnie tętni dziecięce życie. Metamorfoza świetlicy obejmowała gruntowny remont ścian, położenie nowej podłogi, zainstalowanie energooszczędnego oświetlenia, zainstalowanie rolet okiennych oraz wymianę wszystkich mebli w pomieszczeniu. Dodatkowo dzieci otrzymały telewizor, rzutnik oraz gry i zabawki edukacyjne. 

W imieniu fundacji, dyrekcji ośrodka oraz dzieci serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ten ogromny projekt. Bez państwa pomocy nie udałoby się zmienić tego miejsca. Szczególne podziękowania kierujemy do: Vantage Development, ERBUD, Grupa ImpelISBA Grupa ProjektowaASAP rolety żaluzje markizyFabryka Mebli Mobili, PPG z marką Decoral oraz Bombshe. Ogromnie dziękujemy także pracownikom Dom Inwestycyjny Xelion za świąteczną zbiórkę. Zebrane środki przeznaczone zostały na wyposażenie świetlicy i pozostałych pomieszczeń w ośrodku.

ŚWIETLICA PRZED REMONETM

  

POMIESZCZENIE W TRAKCIE PRAC 

    

PROJEKT NOWEJ ŚWIETLICY

   

OTWARCIE ŚWIETLICY PO METAMORFOZIE

   

Dzieciom życzymy wielu wspaniałych chwil w nowej świetlicy!