Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

Pomoc dla Pana Tomasza - Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro

Zobacz pozostałe wpisy

Pomoc dla Pana Tomasza

03 listopada 2022
Pan Tomasz Marcinkowski to uprzejmy i bardzo pracowity starszy pan, któremu wiek i choroby odbierają sprawność.

Ma 73 lata, mieszka na wsi pod Wrocławiem, jest rolnikiem i posiada własne gospodarstwo. Od młodych lat pracował w polu oraz zajmował się zwierzętami. Pan Tomasz chorował już od wczesnego dzieciństwa. Jego stan zdrowia znacząco zaczął się pogarszać od 2007 roku. Obecnie zmaga się z takimi schorzeniami jak postępujące osłabienie kończyn dolnych, poziomy oczopląs, spastyczny niedowład obu kończyn dolnych, zwyrodnienie i choroba dyskowa kręgosłupa, choroba niedokrwienna serca i wiele innych… 

Pan Tomasz nie jest w stanie chodzić o własnych siłach. Stale pogarszający się stan zdrowia uniemożliwia mu poruszanie się i pracę w gospodarstwie, która jest ważną częścią jego życia. Mimo wielu chorób nie chce rezygnować z aktywności w gospodarstwie, jednak staje się ona dla niego coraz trudniejsza. Dzięki pracy czuje się potrzebny i pomocny, dlatego chcielibyśmy ułatwić mu poruszanie się. Obecnie przemieszczanie się z każdym miesiącem jest dla niego trudniejsze. 

 

Zachęcamy do wsparcia zbiórki na zakup elektrycznego skutera inwalidzkiego dla seniora. Skuter umożliwi Panu Tomaszowi sprawniejsze poruszanie się, dzięki czemu nadal będzie w stanie doglądać swojego gospodarstwa, które tak wiele dla niego znaczy.