Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro
Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

Pomóż poprawić warunki mieszkaniowe dzieci - Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro

Zobacz pozostałe wpisy

Pomóż poprawić warunki mieszkaniowe dzieci

08 lutego 2024
Od ponad dwóch lat staramy się polepszać warunki mieszkaniowe podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dobroszycach i dajemy dzieciakom szansę na życie w przyjaznym, bezpiecznym otoczeniu.

W ośrodku mieszka ponad 80 dzieci z niepełnosprawnościami. Dla wielu z nich ośrodek jest domem, szkołą i miejscem wypoczynku.

Aktualnie naszym głównym celem jest zakup dwóch suszarek bębnowych. Każdego dnia wychowawcy pomagają dzieciom robić pranie. Następnie kilkanaście suszarek rozkładanych jest w pokojach i świetlicach, aby pranie mogło wyschnąć. Chcielibyśmy ułatwić pracę wychowawców oraz zapewnić dzieciom swobodną, bezpieczną przestrzeń, w której spędzają większość swojego czasu. Proces suszenia ubrań i pościeli w suszarkach bębnowych będzie o wiele szybszy, a w pokoje dzieci uwolnimy od prania.  

Możesz nam pomóc na dwa sposoby:

  1. Akcja "Ubrania do Oddania": Jeśli masz niepotrzebne już ubrania, dołącz do naszej akcji -> ubraniadooddania.pl i przekaz je w ramach akcji. Każdy 1kg to 1 zł wsparcia dla naszej akcji. Bezpłatny kurier odbierze od Ciebie zapakowane ubrania. 

  2. Wpłata środków na siepomaga.pl : Wpłać dowolną kwotę na zbiórce https://www.siepomaga.pl/procuro-suszarki. Twoja hojność umożliwi nam zakup suszarek, co przełoży się na lepsze warunki życia dzieci.

Dziękujemy za każde wsparcie! Razem możemy uczynić życie podopiecznych Ośrodka w Dobroszycach pełniejszym i szczęśliwszym. Liczymy na Ciebie!