Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro
Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

Relacja z uroczystości rozdania nagród XVI edycji konkursu „ArtStacja – przystanek najmłodszej sztuki” - Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro

Zobacz pozostałe wpisy

Relacja z uroczystości rozdania nagród XVI edycji konkursu „ArtStacja – przystanek najmłodszej sztuki”

16 kwietnia 2024
Uroczyste wręczenie nagród XVI edycji konkursu „ArtStacja – przystanek najmłodszej sztuki” odbyło się 11 kwietnia 2024 roku w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Tegoroczna edycja konkursu, której głównym hasłem było „Mój przyjaciel Robot”, przyniosła mnóstwo twórczych odkryć i niesamowitych artystycznych doświadczeń.

Fantastyczna podróż w świat robotów z młodymi talentami

W holu Muzeum Narodowego została zaprezentowana imponująca wystawa prac plastycznych wykonanych przez młodych artystów biorących udział w konkursie. Była to jednak tylko początek naszej ekscytującej wyprawy w świat robotyki. Na scenie odbyły się także występy w ramach równoległego konkursu na twórczość artystyczną:

  • Taniec robotów w wykonaniu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dobroszycach - Caritas Wrocław, pod opieką Pani Ewy Biłyk.
      

  • Lekcja języka migowego z udziałem robota MIGMAT oraz uczniów klasy 4a Ośrodka dla Niesłyszących we Wrocławiu. Przedstawienie przygotowane zostało pod opieką Pani Aleksandry Olesnyk
      

  • Wspólne śpiewanie o robotach razem z dziećmi z Niepublicznego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaszkotlu.
      

Młodzi uczestnicy imprezy imponowali swoją niezwykłą kreatywnością, ukazując fascynujące relacje między ludźmi a technologią w erze robotyki.

Wręczenie nagród i wyróżnień

Podczas wernisażu mieliśmy możliwość uroczystego wręczenia nagród laureatom konkursu. Wszystkie dzieci biorące udział w projekcie otrzymały również upominki. Dodatkowo, wyróżniliśmy firmy i osoby, które znacząco przyczyniły się do sukcesu tego wydarzenia. Prowadzenie całego wydarzenia powierzono Krzysztofowi Bieleckiemu.
 

Wystawa - zapraszamy do odwiedzenia!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia wystawy prac dzieci, która będzie dostępna do 28 kwietnia w holu Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Wstęp jest wolny, więc to doskonała okazja, aby zobaczyć niesamowite dzieła młodych artystów.

Podziękowania dla partnerów

Chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym partnerom za ich wsparcie i zaangażowanie w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia:
Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej "Horyzont", Koło naukowe KoNaR przy Politechnice Wrocławksiej, Grupa Impel​, Pracownia Szkła Unikat - statuetki szklane.
Podczas wernisażu dzieci miały możliwość spotkania się z przedstawicielami Koła Naukowego KoNaR, którzy wprowadzili je w fascynujący świat robotów, łącząc naukę z zabawą. 
   

Dzięki waszej pomocy mogliśmy zorganizować niezapomniane wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników i gości.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości oraz do śledzenia naszej strony internetowej i mediów społecznościowych, gdzie będziemy informować o kolejnych edycjach konkursu i innych interesujących wydarzeniach.

Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia w przyszłym roku!