Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro
Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

Rusza XVI edycja projektu ArtStacja Przystanek Najmłodszej Sztuki - Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro

Zobacz pozostałe wpisy

Rusza XVI edycja projektu ArtStacja Przystanek Najmłodszej Sztuki

14 września 2023
Z przyjemnością zapraszamy Państwa podopiecznych do udziału w XVI edycji projektu ArtStacja – przystanek najmłodszej sztuki zatytułowanej \"Mój przyjaciel Robot”.

 

Z przyjemnością zapraszamy Państwa podopiecznych do udziału w XVI edycji projektu ArtStacja – przystanek najmłodszej sztuki zatytułowanej "Mój przyjaciel Robot”.

W tegorocznym projekcie zajmujemy się tematem związanym z rozwojem nowych technologii oraz szybkim postępem sztucznej inteligencji. Naszym głównym celem jest zachęcenie uczestników do stworzenia prac plastycznych, które ukazują Roboty w różnych kontekstach: robot, który może być wyimaginowanym przyjacielem, robot, który może pomagać w codziennych czynnościach lub robot z przyszłości.

Po wyrażeniu zainteresowania udziałem w konkursie prześlemy Państwu przygotowane materiały pomocnicze. Przed przystąpieniem do wykonania prac, zapraszamy do przeprowadzenia warsztatów kreatywnych i przybliżenia dzieciom świata nowych technologii.

XVI edycja Artstacji będzie wyjątkowa, ponieważ zdecydowaliśmy o rozszerzeniu formuły projektu o inne formy artystyczne. Poza pracami plastycznymi ośrodek może wziąć udział w równoległym konkursie, który polega na przygotowaniu nagrania audiowizualnego przedstawiającego wiersz, opowiadanie, piosenkę lub taniec, które będą inspirowane tegorocznym tematem ArtStacji. Każda placówka może wysłać jedno zgłoszenie. Gorąco zachęcamy do udziału w dodatkowym konkursie, ponieważ dla trzech zwycięzców są przewidziane atrakcyjne nagrody. Bardzo liczymy na kreatywność dzieci! Zestaw dokumentacji niezbędnej do uczestnictwa w konkursach zostanie wysłany drogą mailową oraz jest dostępny do wglądu na stronie internetowej www.procuro.org.pl.
Na zgłoszenia czekamy do 2 października 2023. Ostateczny termin przesłania prac plastycznych to 27 października 2023 natomiast na nagrania audiowizualne mają Państwo czas do 12 stycznia 2024 r.  

Zwieńczeniem XVI edycji Artstacji będzie uroczysty wernisaż, który planujemy na kwiecień 2024. Podczas wydarzenia wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni upominkami, a 13 głównych zwycięzców otrzyma nagrody w postaci kart podarunkowych. Trójka zwycięskich ośrodków dodatkowego konkursu również otrzyma nagrody, a także będzie miała możliwość zaprezentowania swojego przedstawienia przed publicznością. Z otrzymanych prac plastycznych, uczestników konkursu powstanie okolicznościowy kalendarz, który trafi do ośrodków biorących udział w projekcie oraz wszystkich partnerów projektu.

Mamy nadzieję, że i tym razem stworzymy wspólnie niepowtarzalne wydarzenie dla dzieci, które sprawi im ogrom radości.


Zespół Fundacji ProCuro

 

DOMUMENTY DO POBRANIA: 

KARTY PRACY:

Karty pracy - mój przyjaciel robot