Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro
Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

Warsztaty pantomimy w ramach projekt Sztuka bez granic - Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro

Zobacz pozostałe wpisy

Warsztaty pantomimy w ramach projekt Sztuka bez granic

13 lutego 2024
Kolejne warsztaty w ramach projektu \"Sztuka bez Granic\" odbyły się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Dobroszycach

Tym razem podopieczni wraz z wychowawcami mieli okazję poznać podstawy pantomimy.

Pani Agnieszka Kulińska, aktorka Wrocławskiego Teatru Pantomimy, reżyserka, i edukatorka teatralna, poprowadziła zajęcia, które miały na celu rozwijanie umiejętności komunikacji niewerbalnej i wyrażania się za pomocą ruchu i mimiki. Pani Agnieszka, posiadająca doświadczenie dydaktyczne na renomowanych uczelniach artystycznych, w ciekawy i przystępny sposób przekazała uczestnikom techniki pantomimy. Było dużo ruchu i wspólnych zabaw, ale udało się "przemycić" także trochę wiedzy praktycznej. Teraz już każdy uczestnik wie, że Pantomima to sztuka przedstawiania różnych sytuacji, postaci i emocji za pomocą gestów, ruchów ciała i mimiki, bez użycia słów.

Warsztaty stanowiły próbę rozwinięcia wyobraźni podopiecznych ośrodka. To nie tylko lekcja sztuki, ale także inspiracja do wyrażania siebie w sposób nowatorski i kreatywny. Cieszymy się, że możemy dostarczyć podopiecznym takie unikalne doświadczenia i rozwijać w nich pasję do sztuki. Dziękujemy Pani Agnieszce Kulińskiej oraz wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach. 

 

  

     

  
Chcielibyśmy serdecznie podziękować Fundacji PZU za wsparcie w realizacji artystycznych marzeń dzieci poprzez projekt "Sztuka bez Granic".
To dzięki takim inicjatywom możliwe jest rozwijanie pasji i umiejętności wychowanków.