Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

Wernisaż wystawy "Moja najwspanialsza kosmiczna podróż - lot w Kosmos" (Foto) - Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro

Zobacz pozostałe wpisy

Wernisaż wystawy "Moja najwspanialsza kosmiczna podróż - lot w Kosmos" (Foto)

06 lutego 2020
Za nami otwarcie wystawy XIII edycji konkursu plastycznego ArtStacja – Przystanek Najmłodszej Sztuki. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia.

30 stycznia 2020r. do Pawilonu Czterech Kopuł we Wrocławiu przybyło wielu małych artystów i zaproszonych gości. Temat tegorocznego konkursu nawiązywał do 50-tej rocznicy lądowania człowieka na księżycu. Było odlotowo! Podczas wystawy goście mogli obejrzeć 129 prac, których autorami są dzieci z niepełnosprawnościami. Kolejny raz udowadniamy, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą, a talent i pasja prowadzi do sukcesu. Wspaniale było widzieć uśmiechnięte twarze dzieci, wpatrzone w swoje prace powieszone na ścianach muzeum.


    

Wydarzenie prowadził dziennikarz Radia Wrocław – Marek Obszarny.  Wernisaż rozpoczął się od powitania gości. Następnie wręczone zostały nagrody laureatom konkursu oraz Dobrym Duchom Fundacji ProCuro, które wspierają nas w codziennej pracy na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami. Gratulacje, uściski, nagrody, dyplomy a na koniec wspólne zdjecie wszystkich nagrodzonych. 

  

Po części oficjalnej uczniowie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tyńcu Małym zabrali wszystkich gości w artystyczną podróż w kosmos.

    


Na zwiedzających wystawę czekało wiele atrakcji. Największą niespodzianką był film, w którym generał Mirosław Hermaszewski opowiadał dzieciom o marzeniach, pasji i swojej wyprawie w kosmos. Po takiej dawce inspiracji, za kilkanaście lat z pewnością będziemy mieć kolejnych Polaków w kosmosie.

 

Dzieci miały także okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez Planeta Robotów, podczas których mogły sterować kosmicznymi pojazdami zbudowanymi z klocków Lego.

  

Chętne dzieci mogły także odwiedzić Studio Tatuażu. Przygotowaliśmy zmywalne tatuaże z  rysunkow namalowanych przez dzieci. Kolejka była długa, ale tatuaży wystarczyło dla wszystkich chętnych. Nawet wychowawcy wychodzili z wernisażu z wytatuowanymi na rękach ufoludkami i rakietami.


   

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za obecność. Naszym patronom i sponsorom nisko się kłaniamy. Dzięki Waszemu wsparciu XIII edycja konkursu ArtStacja – Przystanek Najmłodszej Sztuki mogła się odbyć w tak fantastycznej oprawie.  

Przypominamy, że prace małych artystów można oglądać w Pawilonie czterech Kopuł do 23.02.2020 r. Wstęp jest bezpłatny.