Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

Wernisaż XII edycji konkursu ArtStacja - Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro

Zobacz pozostałe wpisy

Wernisaż XII edycji konkursu ArtStacja

13 lutego 2019
We wtorek, 12.02.2019r. w Pawilonie Czterech Kopuł we Wrocławiu odbyło się oficjalne otwarcie wystawy XII edycji konkursu „ArtStacja – przystanek najmłodszej sztuki”.

We wtorek, 12 lutego br. w Pawilonie Czterech Kopuł we Wrocławiu odbyło się oficjalne otwarcie wystawy XII edycji konkursu „ArtStacja – przystanek najmłodszej sztuki”, którego organizatorem jest Fundacja ProCuro. Tematem tegorocznej edycji były „Legendy Dolnego Śląska”.

 

Do konkursu nadesłano 123 prace, przygotowane przez dzieci z 21 ośrodków wychowawczych i placówek edukacyjnych. W dniu 22 listopada 2018 r. Kapituła konkursu wybrała laureatów trzech pierwszych miejsc oraz przyznała dziesięć wyróżnień. Tradycyjnie już, 13 nagrodzonych prac znalazło się w kalendarzu na rok 2019 przygotowanym przez fundację ProCuro.

Wszystkie prace zostały zaprezentowane podczas wernisażu w Pawilonie Czterech Kopuł. W baśniowym świecie zilustrowanym przez dzieci można zobaczyć znane legendy i podania związane z historią Wrocławia, jak na przykład opowieść o dzwonie grzesznika z kościoła Marii Magdaleny czy historię o kurku wrocławskim. Były także opracowania legendy o zamku Chojnik, o dziku, który trafił do herbu Świdnicy czy też legendy o cudownym źródełku.

W trakcie wernisażu odbyło się przedstawienie pt. „Mostek czarownic” w którym wystąpiły dzieci z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Tyńcu Małym. Głównym punktem wydarzenia było wręczenie nagród i dyplomów młodym artystom, Przyjaciołom Fundacji ProCuro oraz najaktywniejszym ośrodkom z którymi mamy przyjemność pracować.

Patronat nad wydarzeniem objął Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Patronem medialnym XII edycji konkursu ArtStacja było Radio Wrocław. 

Wszystkim zainteresowanym tematyką legend i opowieści polecamy słuchowiska z najciekawszymi legendami naszego regionu - https://www.youtube.com/channel/UC70rBVSZHD5nkVsFdfPag2w

Serdeczne podziękowania składamy ekipie Cafe Równik, która zadbała o catering oraz wspaniałą obsługę kelnerską oraz Maciejowi Frydlewiczowi za oprawę fotograficzną i piękne zdjęcia.
Chcielibyśmy także gorąco podziękować sponsorom nagród dla dzieci i przyjaciołom fundacji, dzięki którym mogliśmy zorganozować tegoroczny wernisaż: Radio Wrocław, Grupa Impel, Muzeum Narodowe we Wrocławiu - Pawiolon Czterech Kopuł, Argo oraz Party Service

Wystawę można oglądać do 3 marca 2019r. w Pawilonie Czterech Kopuł przy ulicy Wystawowej 1 we Wrocławiu. Wstęp jest bezpłatny.
Serdecznie zapraszamy!

Fot. Maciej Frydlewicz