Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro
Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

Wizyta dzieci z Dobroszyc w Muzeum Narodowym. - Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro

Zobacz pozostałe wpisy

Wizyta dzieci z Dobroszyc w Muzeum Narodowym.

12 kwietnia 2024
Mamy przyjemność podzielić się z Wami relacją z niezwykłej wizyty grupy dzieci i młodzieży z Ośrodka w Dobroszycach w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

Praca finałowa, którą dzieci przygotowywały w ramach projektu "Sztuka bez granic" zawisła na ścianach muzeum. Dzięki uprzejmości Muzeum Narodowego, teraz wszuscy zwiedzający będą mogli zobaczyć to wspaniałe dzieło.
Podczas warsztatów dzieci stworzyły wielkoformatowy obraz o wymiarach 210 cm x 120 cm, który składa się z ponad 93 tysięcy małych kuleczek z bibuły.  


  
W Muzeum powstała specjalna ścianka, na której pokazany został proces powstawania pracy, dzięki czemu zwiedzający mogą zobaczyć, jak ogromną pracę wykonały dzieci. 

11 kwietnia mieliśmy też okazję zwiedzić wystawę pt. ‘Impresje. Młodzi o sztuce dawnej”. Jest to pierwsza w historii tego muzeum wystawa przygotowana przez młodych wrocławian i wrocławianki, którzy wcielili się w rolę kuratorów i kuratorek.

Na ekspozycji zaprezentowano blisko 70 wybranych dzieł sztuki, a młodzi kuratorzy przygotowali do nich współczesne teksty literackie, które dodatkowo wzbogaciły prezentowane prace. Celem tej wyjątkowej wystawy było zrozumienie, co myślą, jak czują, o czym marzą współcześni młodzi ludzie i czego poszukują w sztuce dawnej.Podczas wizyty podopieczni ośrodka w Dobroszycach mieli szansę podziwiać prace tak renomowanych artystów jak Olga Boznańska, Aleksander Gierymski czy Jan Matejko.

  
 

 

Dziękujemy Muzeum Narodowemu we Wrocławiu za niezapomniane doświadczenie i inspirującą podróż w świat sztuki.
W naszym projekcie „Sztuka bez granic” okazujemy, że sztuka jest dla wszystkich!