Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

Wyjątkowa wystawa w Pawilonie Czterech Kopuł - Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro

Zobacz pozostałe wpisy

Wyjątkowa wystawa w Pawilonie Czterech Kopuł

13 lutego 2021
Bycie EKO – nic trudnego, zrób dla Ziemi coś dobrego! Zapraszamy na wyjątkową wystawę prac dzieci, które prezentowane są we wnętrzach Pawilonu Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej od 12.02.2021 do 28.03.2021r. 

Bycie EKO – nic trudnego, zrób dla Ziemi coś dobrego! – to hasło tegorocznej, XIV edycji projektu ArtStacja - Przystanek Najmłodszej Sztuki, która w ramach „ArtStacji” zachęca dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami do twórczej aktywności. 

„ArtStacja – przystanek najmłodszej sztuki” to projekt, który na stałe wpisał się w programy szkół i ośrodków zajmujących się edukacją dzieci niepełnosprawnych i opieką nad nimi. Każdego roku kilkanaście dolnośląskich placówek szkolno-wychowawczych zgłasza do konkursu prace swoich podopiecznych. Na obecną edycję nadesłano 88 realizacji przygotowanych w 16 ośrodkach pod nadzorem opiekunów i nauczycieli. Prace wykonane są rożnymi technikami i z użyciem różnorodnych materiałów. Pełne fantazji zabierają widza w inspirującą podróż po bogatym świecie dziecięcej wyobraźni.

12.02.2021r. dokonaliśmy uroczystego otwarcia wystawy. Nieststy bez udziału najważniejszych gości - bez małych twórców, kórych talenty można oglądać na pracach w Pawilonie Czterech Kopuł. Dzięki technolgii dzieci mogą zobaczyć wystawę i wernisaź on-line. 

 

  
  

XIV edycja konkursu poświęcona została ekologii – jednemu z najważniejszych problemów współczesnego świata. Podjęcie tematu „EKO” jest jednym ze środków kształtowania postaw społecznych i promowania dobrych nawyków związanych z ochroną środowiska, w którym żyjemy. 

Prace konkursiwe potwierdzają, że jest nadzieja na przyszłość – dzieci uwrażliwiają się na działania proekologiczne, znają zasady segregacji oraz wykazują wrażliwość i troskę o środowisko. Na wystawie, zobaczyć można działa wykonane w różnych technikach i z użyciem różnorodnych materiałów. Prace są dowodem wyobraźni, talentu, kreatywności i twórczej pasji małych artystów. Zabierają widza w interesującą wyprawę po świecie przyrody i natury. 

  

Prace konkursowe prezentowane są we wnętrzach Pawilonu Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej od 12.02.2021 do 28.03.2021r. Wstęp bezpłatny.
Podczas wystawy będzie można za symboliczną cegiełkę nabyć gadżety z motywem prac dzieci.