Możesz
pomóc
Facebook Youtube
Wspieramy społeczną integrację dzieci niepełnosprawnych poprzez sztukę
Zobacz pozostałe wpisy

XII edycja konkursu plastycznego projektu ArtStacja

06 września 2018
Rozpoczynamy kolejną, XII edycję konkursu plastycznego projektu ArtStacja - przystanek najmłodszej sztuki

Z przyjemnością zapraszamy, naszych podopiecznych do udziału w XII edycji konkursu Fundacji Procuro, ArtStacja - Przystanek Najmłodszej Sztuki, zatytułowanej „Legendy Dolnego Śląska”. W ramach tegorocznego projektu kontynuujemy rozpoczęty w ubiegłym roku cykl „Legendy Świata”.

Inspiracją do wspólnej podróży w ARTYstyczny świat będą legendy naszego regionu. Zbiór zebranych i opracowanych legend, które mogą być inspiracją przygotowywanych prac, filmy je ilustrujące oraz zestaw dokumentacji niezbędnej do uczestnictwa w konkursie, możecie Państwo znaleźć właśnie tutaj.

Państwu i dzieciom pozostawiamy wybór tematu pracy. Równocześnie zachęcamy do odkrycia we własnym otoczeniu, legend najbliższym Waszemu miastu czy okolicy. Realizując przyświecający fundacji cel, integracji społecznej, zaprosiliśmy ponownie do współpracy i udziału w naszym projekcie dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tyńcu Małym. Dzieci przygotują na otwarcie wystawy, inscenizację wybranej przez siebie legendy. Wernisaż XII edycji ArtStacji, odbędzie się tak jak w poprzedniej edycji w Pawilonie Czterech Kopuł.

Harmonogram konkursu:

06.10.18 – termin nadsyłania formularzy zgłoszeniowych

02.11.18 – termin nadsyłania prac plastycznych

16.11.18 – w tym terminie organizator prześle na adres e-mail placówki wykaz prac zakwalifikowanych do Konkursu oraz odrzuconych ze względu na brak spełnienia wymogów formalnych

30.11.18 – w tym terminie organizator powiadomi o wyłonieniu zwycięskich prac placówki w drodze mailowej oraz poprzez ogłoszenie na stronie internetowej www.procuro.org.pl

14.12.18 – organizator zorganizuje i sfinansuje wydanie kalendarza okolicznościowego na 2019 rok

31.01.19 – w tym terminie organizator przygotuje i sfinansuje wystawę nagrodzonych prac w muzeum we Wrocławiu

Lista ośrodków zakwalifikowanych do konkursu

Zobacz finał poprzedniej - XI edycji konkursu i wernisaż w Pawilonie 4 Kopuł >

Pobierz regulamin konkursu i niezbędne dokumenty do zgłoszenia udziału >

Pobierz wybrane legendy Dolnego Śląska w formacie .PDF >

Playlista z legendami na kanale YT fundacji >