Facebook Facebook
Wspieramy społeczną integrację dzieci niepełnosprawnych poprzez sztukę
Zobacz pozostałe wpisy

XII edycja konkursu plastycznego projektu ArtStacja

06 września 2018
Rozpoczynamy kolejną, XII edycję konkursu plastycznego projektu ArtStacja - przystanek najmłodszej sztuki

Z przyjemnością zapraszamy, naszych podopiecznych do udziału w XII edycji konkursu Fundacji Procuro, ArtStacja - Przystanek Najmłodszej Sztuki, zatytułowanej „Legendy Dolnego Śląska”. W ramach tegorocznego projektu kontynuujemy rozpoczęty w ubiegłym roku cykl „Legendy Świata”.

Inspiracją do wspólnej podróży w ARTYstyczny świat będą legendy naszego regionu. Zbiór zebranych i opracowanych legend, które mogą być inspiracją przygotowywanych prac, filmy je ilustrujące oraz zestaw dokumentacji niezbędnej do uczestnictwa w konkursie, możecie Państwo znaleźć właśnie tutaj.

Państwu i dzieciom pozostawiamy wybór tematu pracy. Równocześnie zachęcamy do odkrycia we własnym otoczeniu, legend najbliższym Waszemu miastu czy okolicy. Realizując przyświecający fundacji cel, integracji społecznej, zaprosiliśmy ponownie do współpracy i udziału w naszym projekcie dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tyńcu Małym. Dzieci przygotują na otwarcie wystawy, inscenizację wybranej przez siebie legendy. Wernisaż XII edycji ArtStacji, odbędzie się tak jak w poprzedniej edycji w Pawilonie Czterech Kopuł.

Harmonogram konkursu:

06.10.18 – termin nadsyłania formularzy zgłoszeniowych

02.11.18 – termin nadsyłania prac plastycznych

16.11.18 – w tym terminie organizator prześle na adres e-mail placówki wykaz prac zakwalifikowanych do Konkursu oraz odrzuconych ze względu na brak spełnienia wymogów formalnych

30.11.18 – w tym terminie organizator powiadomi o wyłonieniu zwycięskich prac placówki w drodze mailowej oraz poprzez ogłoszenie na stronie internetowej www.procuro.org.pl

14.12.18 – organizator zorganizuje i sfinansuje wydanie kalendarza okolicznościowego na 2019 rok

31.01.19 – w tym terminie organizator przygotuje i sfinansuje wystawę nagrodzonych prac w muzeum we Wrocławiu

Lista ośrodków zakwalifikowanych do konkursu

Zobacz finał poprzedniej - XI edycji konkursu i wernisaż w Pawilonie 4 Kopuł >

Pobierz regulamin konkursu i niezbędne dokumenty do zgłoszenia udziału >

Pobierz wybrane legendy Dolnego Śląska w formacie .PDF >

Playlista z legendami na kanale YT fundacji >