Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

Zaglądamy do ula. Warsztaty pszczelarskie. - Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro

Zobacz pozostałe wpisy

Zaglądamy do ula. Warsztaty pszczelarskie.

18 czerwca 2020
Wiosenna aura zainspirowała nas do stworzenia dla dzieci warsztatów pszczelarskich, połączonych z budową domków dla owadów.

Niestety sytuacja epidemiologiczna nie pozwala nam jeździć do dzieci, dlatego szukamy innych sposobów jak kreatywnie umilić im czas spędzony w ośrodku, bez konieczności naszej wizyty na miejscu. Praca zdalna, nauka zdalna ... a u nas zdalne warsztaty.

Czy wiecie, że jedna pszczoła produkuje w ciągu swego życia jedną łyżeczkę miodu, a wyprodukowanie 1kg miodu to praca całego życia ok. 350-400 pszczół?

Dzieci już to wiedzą! Z pomocą kamery zajrzeliśmy do ula, szukaliśmy królowej i oglądaliśmy jak tworzy się miód. Na koniec dzieciaki budowały domki dla pożytecznych owadów.
 

Agnieszka z Rafałem - nasi cudowni wolontariusze zabrali dzieci na edukacyjną wycieczkę po swojej małej pasiece. Opowiedzieli jak zbudowany jest ul, co robią w nim pszczoły i dlaczego powinniśmy o nie dbać.


  

Michał, nasz kolejny wolontariusz przygotował dla dzieci drewniane szkielety domków dla owadów oraz materiały potrzebne do ich wypełnienia. Jeśli chcielibyście zrobić podobny domek zajrzyjcie do naszego działu Zrób to sam ---> tutaj

 

Dzięki pomocy wychowawców, dzieciaki stworzyły swoje wersje domków dla małych żyjątek i powiesiły je w ogrodzie przy ośrodku. Dodatkowo dzieci dostały od nas doniczki z kwitnącymi, miododajnymi roślinami do posadzenia w ogrodzie. Z takimi pomocnikami, pszczółki z pewnością zrobią mnóstwo pysznego miodu.
 

  
 

 

Podobają Ci się nasze aktywności?
Możesz wesprzeć działalność Fundacji ProCuro na portalu siepomaga.pl