Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

Zaproszenie na wernisaż prac XIII edycji konkursu Artstacja - Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro

Zobacz pozostałe wpisy

Zaproszenie na wernisaż prac XIII edycji konkursu Artstacja

21 stycznia 2020
Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród laureatom XIII edycji konkursu plastycznego ArtStacja - Przystanek Najmłodszej Sztuki.

Wernisaż obędzie się 30.01.2020r. o godz. 12.00 w Pawilonie Czterech Kopuł, Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, ul. Wystawowa 1.

Wspólnie z dziećmi podjęliśmy fascynujący temat, który nawiązuje do obchodzonej w ubiegłym roku, 50-tej rocznicy lądowania człowieka na księżycu. Temat legend, wyobrażeń i faktów związanych z kosmosem.

W kosmicznym świecie zilustrowanym przez dzieci można zobaczyć rakiety, krajobraz księżycowy, odkryć nowe planety oraz zobaczyć wizerunki mieszkańców odległych galaktyk. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością, prace konkursowe były bardzo różnorodne i wykonane wieloma technikami.

Do konkursu nadesłano 129 prac przygotowanych przez dzieci z 22 ośrodków wychowawczych i placówek edukacyjnych. Kapituła konkursu wybrała laureatów trzech pierwszych miejsc oraz przyznała dziesięć wyróżnień. Tradycyjnie już, 13 nagrodzonych prac znalazło się w kalendarzu na rok 2020 przygotowanym przez fundację ProCuro. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane podczas wernisażu, który odbędzie się 30.01.2020r. o godzinie 12.00 w Pawilonie Czterech Kopuł we Wrocławiu.

W dniu wernisażu, na zwiedzających czeka wiele atrakcji m.in. wirtualne spotkanie z Generałem Mirosławem Hermaszewskim,  pokaz kosmicznych pojazdów zrobionych z klocków przygotowany przez PlanetaRobotow. Odbędzie się także występ artystyczny dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tyńcu Małym.

Prace dzieci będzie można oglądać do 23.02.2020r.  
Wstęp jest bezpłatny.