Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro
Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

Zaproszenie na wystawę projekstu ArtStacja pt. Mój przyjaciel robot - Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro

Zobacz pozostałe wpisy

Zaproszenie na wystawę projekstu ArtStacja pt. Mój przyjaciel robot

09 kwietnia 2024
Już od 11 kwietnia w holu Muzeum Narodowego we Wrocławiu będzie można podziwiać wystawę prac dzieci przygotowanych w ramach XVI edycji konkursu „ArtStacja – przystanek najmłodszej sztuki”.

Projekt „ArtStacja - Przystanek Najmłodszej Sztuki” od 16 lat stanowi niezwykłą platformę, która nie tylko promuje talenty dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, ale także tworzy przestrzeń sprzyjającą rozwijaniu ich pasji i artystycznej ekspresji. W tym roku dzieci podjęły temat "Mój przyjaciel robot", wyrażając go swoją wyjątkową wyobraźnią i kreatywnością. Ich prace nie tylko rzucają nowe światło na relacje między ludźmi a maszynami, ale także eksplorują bogactwo możliwości, jakie mogą towarzyszyć tej nietypowej formie przyjaźni. Poprzez swoje twórcze dzieła, dzieci nie tylko skłaniają nas do refleksji nad przyszłością technologii, lecz również inspirują nas do poszukiwania nowych dróg komunikacji z otaczającym nas światem maszyn.

  

Tegoroczny temat konkursu związany jest z rozwojem robotyki i sztucznej inteligencji, które stają się coraz bardziej integralną częścią naszego życia. Dzieci, poprzez swoje prace, nie tylko poznają nowe możliwości technologiczne, ale również zastanawiają się nad wpływem, jaki te zmiany mają na nasze społeczeństwo.

W konkursie wzięło udział 63 artystów z 12 ośrodków zajmujących się edukacją dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami na terenie Dolnego Śląska.

 

Serdecznie zapraszamy do oglądania prac dzieci!
Wystawę można oglądać do 28 kwietnia. Wstęp wolny.