Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

Zostań Mikołajem - spełnij marzenie jednego dziecka - Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro

Zobacz pozostałe wpisy

Zostań Mikołajem - spełnij marzenie jednego dziecka

13 listopada 2020
Chcesz sprawić komuś radość na święta? Zrób paczkę dla jednego z naszych podopiecznych

„Zostań Mikołajem” to kolejna świąteczna akcja charytatywna Fundacji ProCuro w której spełniamy świąteczne marzenia dzieci. Podobnie jak w ubiegłym roku pomagamy Mikołajowi kompletować prezenty dla dzieci z placówki szkolno-wychowawczej w Dobroszycach. Placówka sprawuje opiekę nad dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną. 

Z uwagi na pandemię to będą inne święta, ale chcemy żeby nadal były wesołe i szczęśliwe. Zbieramy 68 mikołajowych ekip, które zadeklarują zakup prezentu dla każdego dziecka.
Prezent można sfinansować samodzielnie, ale można też kupić go w grupie z rodziną, przyjaciółmi czy kolegami z pracy.

 

 

Założenia programu:

 1. Kupujemy 68 prezentów, dla każdego dziecka. Każde dziecko napisało swój list do Mikołaja. 
 2. Do jednego dziecka przypisany jest jeden Mikołaj, który odpowiada za dostarczenie paczki w terminie.
 3. Osoby chętne do zakupu paczki prosimy o kontakt na adres biuro@procuro.org.pl, w informacji zwrotnej prześlemy list dziecka w raz z informacja o jego potrzebach i ograniczeniach.
 4. Paczki muszą odpowiadać na realne potrzeby dzieci, w miarę możliwości kupujemy wymarzone rzeczy z listów do Mikołaja (lub ich zamienniki).
  Jeśli potrzebne są dodatkowe informacje o prezencie dla konkretnego dziecka prosimy o kontakt: Kasia 505058750 oraz Sylwia 510014015.
 5. Paczki: 
  Każda paczka musi być zapakowana, opisana imieniem dziecka i numerem listu.
  - Będzie miło jeśli w paczce znajdzie się kartka z kilkoma słowami od Mikołaja lub mikołajowej ekipy.
  Wartość paczek 100 – max 150zł. Prosimy, aby nie przekraczać ustalonej wartości prezentów. Zależy nam na tym, aby dzieci otrzymały paczki o podobnej wartości.
 6. Zapakowane i podpisane paczki zbieramy do 07 grudnia 2020r. w Fundacji ProCuro ul. Ślężna 118. Można je także wysłać poczta na adres Fundacja ProCuro, ul. Ślężna 118, 55-111 Wrocław.
 7.  Około 10 grudnia Mikołaj zawiezie prezenty do dzieci.
  W tym roku nieststy nie ma możlowości spotkania z dziecmi. Będziemy relacjonować wręczenie paczek w internecie. Obiecujemy pokazać dużo uśmiechnietych buziek ;) 

 

kilka listów dzieci :