Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

Zostań Mikołajem! Świąteczna akcja charytatywna. - Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro

Zobacz pozostałe wpisy

Zostań Mikołajem! Świąteczna akcja charytatywna.

10 listopada 2022
„Zostań Mikołajem” to świąteczna akcja charytatywna Fundacji ProCuro, w której spełniamy świąteczne marzenia dzieci. To już czwarty raz, kiedy pomagamy Mikołajowi kompletować prezenty dla dzieci.

Podobnie jak w poprzednich latach wspieramy podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dobroszycach. Placówka sprawuje opiekę nad dziećmi z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

Poszukujemy 78 Mikołajów, którzy zadeklarują zakup prezentu dla każdego dziecka. Prezent można sfinansować samodzielnie, ale można też kupić go w grupie z rodziną, przyjaciółmi czy kolegami z pracy.
 

   

 

ZAŁOŻENIA PROGRAMU:

Kupujemy 78 prezentów. Każde dziecko (na miarę swoich możliwości) napisało list do Mikołaja, list zawiera dodatkowo informacją wychowawcy o dziecku.

Do jednego dziecka przypisany jest jeden Mikołaj, który odpowiada za dostarczenie paczki do siedziby fundacji w wyznaczonym terminie. Prezent można dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą.

Osoby chętne do zakupu paczki prosimy o kontakt na adres biuro(at)procuro(dot)org(dot)pl

W informacji zwrotnej prześlemy losowy list dziecka wraz z informacją o jego potrzebach i ograniczeniach. Paczki powinny odpowiadać na realne potrzeby dzieci. W miarę możliwości kupujemy wymarzone rzeczy z listów do Mikołaja lub ich bliskie zamienniki. Jeśli potrzebne są dodatkowe informacje o prezencie dla konkretnego dziecka, prosimy o kontakt: Sylwia tel: 510014015, Kasia tel: 505058750

 

PACZKI:

Każda paczka musi być dokładnie zapakowana, podpisana imieniem dziecka i numerem listu.

Będzie miło jeśli do paczki zostanie dołączona kartka z kilkoma słowami od Mikołaja lub mikołajowej ekipy.

Wartość paczek to 100-200 zł. Prosimy, aby nie przekraczać ustalonej kwoty. Zależy nam na tym, aby dzieci otrzymały paczki o podobnej wartości.

 

Zapakowane i podpisane paczki zbieramy do 1 grudnia 2022 r. w siedzibie Fundacji ProCuro.

Paczę można dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą na adres: ul. Słonimskiego 1, 50-304 Wrocław

W okolicach 6 grudnia Mikołaj zawiezie prezenty do dzieci. Relacje z wręczania paczek będzie można zobaczyć na stronie internetowej oraz Facebooku i Instagramie Fundacji Procuro.