Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

Zostań Mikołajem - zorganizuj z nami Mikołajki w Dobroszycach - Najnowsze wydarzenia w fundacji Procuro

Zobacz pozostałe wpisy

Zostań Mikołajem - zorganizuj z nami Mikołajki w Dobroszycach

18 listopada 2019
Chcesz sprawić komuś radość na święta? Zrób paczkę dla jednego z naszych podopiecznych.

„Zostań Mikołajem” to akcja charytatywna Fundacji ProCuro w której spełniamy świąteczne marzenia dzieci. W tym roku pomagamy Mikołajowi kompletować prezenty dla dzieci z placówki szkolno-wychowawczej w Dobroszycach. Placówka sprawuje opiekę nad dziećmi z niepełnosprawnością umysłową. 

Zbieramy 58 mikołajowych ekip, które zadeklarują zakup prezentu dla każdego dziecka. Prezent można sfinansować samodzielnie, ale można też kupić go w grupie z rodziną, przyjaciółmi czy kolegami z pracy.

Założenia programu:

 1. Kupujemy 58 prezentów, dla każdego dziecka.
 2. Do jednego dziecka przypisany jest jeden Mikołaj, który odpowiada za dostarczenie paczki w terminie.
 3. Osoby chętne do zakupu paczki prosimy o kontakt na adres biuro@procuro.org.pl, w informacji zwrotnej prześlemy list dziecka w raz z informacja o jego potrzebach i ograniczeniach.
 4. Paczki muszą odpowiadać na realne potrzeby dzieci, w miarę możliwości kupujemy wymarzone rzeczy z listów do Mikołaja.
  Jeśli potrzebne są dodatkowe informacje o prezencie dla konkretnego dziecka prosimy o kontakt: Kasia 505058750 oraz Sylwia 510014015.
 5. Unifikujemy zawartość każdej paczki:
  * prezent główny (z listu do Mikołaja)
  * kartka świąteczna od Mikołajowej ekipy
  Wartość paczek 100 – max 150zł. Prosimy, aby nie przekraczać ustalonej wartości prezentów. Zależy nam na tym, aby dzieci otrzymały paczki o podobnej wartości.
 6. Zapakowane i podpisane paczki zbieramy do 09 grudnia 2019 w Fundacji ProCuro ul. Ślężna 130-134
 7. 14 grudnia Mikołaj wyrusza do dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich zaangażowanych w akcję do spędzenia tego dnia z dziećmi.  Szczegóły wyjazdu podamy wkrótce.