Facebook Facebook
Wspieramy społeczną integrację dzieci niepełnosprawnych poprzez sztukę
Zobacz pozostałe wpisy

Tysiąc maratonów dla dzieci z fundacji ProCuro

22 lutego 2018
Biegasz? Jeździsz na rowerze, rolkach, wrotkach? A może uprawiasz inny sport, który polega na pokonywaniu odległości? Jeśli tak, możesz dołączyć do akcji charytatywnej, która zlicza każdy pokonany kilometr.

Biegasz? Jeździsz na rowerze, rolkach, wrotkach? A może uprawiasz inny sport, który polega na pokonywaniu odległości? Jeśli tak, możesz dołączyć do akcji charytatywnej, która zlicza każdy pokonany kilometr.
1 marca rusza najnowszy projekt Fundacji ProCuro i Grupy Impel pt. „Tysiąc maratonów dla dzieci z fundacji ProCuro". Jego celem jest pokonanie dystansu 42  tys. 195 km, czyli tysiąca maratonów, w trzy miesiące. Inicjatywa potrwa do 31 maja do północy, a 1 czerwca – w Dzień Dziecka – zostanie ogłoszony jej ostateczny wynik.
Każdy pokonany kilometr oznacza „cegiełkę” o wartości 1 zł. Zebrana kwota zostanie pokryta przez Impela i przekazana Fundacji ProCuro.
- Dzięki tym środkom będziemy mogli zorganizować kolejną edycję konkursu plastycznego pt. „ArtStacja. Przystanek najmłodszej sztuki”, który dedykujemy niepełnosprawnym dzieciom. Chcielibyśmy, aby w tym roku tematem przewodnim były miejskie legendy. Dodatkowo, część zebranych pieniędzy chcielibyśmy przeznaczyć na rehabilitację dzieci - mówi Bożenna Dowgiałło, prezes Fundacji ProCuro.

W jaki sposób można dołączyć do akcji? Wystarczy założyć sportowy strój i obuwie, a następnie wykonać trzy proste kroki:
1. Pobrać aplikację Endomondo
2. Wyszukać rywalizację pt. Tysiąc maratonów dla dzieci z fundacji ProCuro
3. Włączyć aplikację podczas każdego treningu, na którym pokonuje się odległość!


- Pracownicy Grupy Impel promują Fundację, startując w zorganizowanych biegach w koszulkach z jej logotypem. Tym razem chcemy zachęcić również osoby spoza naszej firmy do wspólnej rywalizacji, niezależnie od tego, jaki sport uprawiają. Ważne, aby polegał na pokonywaniu dystansu - mówi Joanna Horyńska-Kozłowska, która brała już udział w wielu imprezach biegowych.
Regulamin akcji dostępny jest tutaj
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------