podopieczni
Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

podopieczni

Komu pomagamy?

Wiktoria

Urodziła się jako wcześniak z dziecięcym porażeniem mózgowym. Prowadzona od kilku lat intensywna rehabilitacja, przynosi dobre rezultaty. W tej chwili Wiktoria nadal nie chodzi.  Rehabilitacja jest niezbędna, żeby stan zdrowia  Wiktorii się polepszał.

Zakres wsparcia:
•    rehabilitacja indywidualna (basen, turnus rehabilitacyjny)
•    sprzęt rehabilitacyjno-ortopedyczny
•    terapia wzroku ​

                    Maksymilian

Maksymilian jest uroczym trzylatkiem. Chłopiec ma zdiagnozowany autyzm dziecięcy, jednak dzięki szybkiej diagnozie, stałej i wszechstronnej terapii robi duże postępy.  

Zakres wsparcia:
•    zajęcia rehabilitacyjne - terapia rewalidacyjna, integracja sensoryczna, zajęcia logopedyczne, dogoterapia i muzykoterapia
•    rehabilitacja stóp

           Leon

Leoś jest podopiecznym fundacji od kilku miesięcy. Kiedy zaczynaliśmy współpracę jeszcze nie chodził. Obecnie Leon bardzo śmiało stawia samodzielne kroki a z terapeutami pracuje nad równowagą, balansem ciała oraz wzmacnianiem ogólnym mięśni. Pracuje też nad tempem chodu, aby móc zacząć biegać.

Przed nim kolejne wyzwania - nauka wchodzenia i schodzenia ze schodów.

 

Zakres wsparcia:
•    zajęcia rehabilitacyjne

Kornel

Kornel ma 3 latka i choruje na rzadką chorobę stwardnienie guzowate- choroba Bourneville'a-Pringle'a. Jest to wielonarządowa choroba uwarunkowana genetycznie. Od drugiego tygodnia życia przyjmuje leki przeciwpadaczkowe i bierze udział w badaniach klinicznych.

Chłopiec jest pod stałą kontrolną neurologa, kardiologa, okulisty i logopedy. Wymaga wielu różnorodnych zajęć rehabilitacyjnych –  WWR, integracja sensoryczna, zajęcia logopedyczne, rehabilitacja ruchowa.   

Zakres wsparcia:
•    wyjazd na dwa turnusy rehabilitacyjne

Fabian

Fabian choruje na autyzm, ma zaburzenia rozwoju. Z dużą trudnością komunikuje się z otoczeniem. Mama Fabiana jest samotna i nie pracuje. Ich sytuacja materialna jest bardzo trudna.

Zakres wsparcia:
•    indywidualne zajęcia terapeutyczne behawioralne
•    terapia logopedyczna

Jessica

Jessica choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Od urodzenia jest dzieckiem leżącym. Nie widzi, ale ma poczucie światła. Potrzebuje 24-godzinnej opieki i specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego, który ułatwi rodzicom opiekę nad dziewczynką.

Zakres wsparcia:
•    zakup łóżka rehabilitacyjnego z materacem przeciwodleżynowym

 

 

Mikołaj

Mikołaj ma 14 lat. Jego walka zaczęła się w 12 dobie życia. Chłopiec cierpi na dziecięce czterokończynowe porażenie mózgowe, jest po 4 operacjach serca. Każdego dnia ma kilka napadów padaczki. Jedynie intensywna rehabilitacja i specjalistyczny sprzęt ortopedyczny może powstrzymać postępujące schorzenia i zapewnić mu komfort życia bez bólu.

Zakres wsparcia:
•    zajęcia rehabilitacyjne

Zbiórka Mikołaja - https://www.siepomaga.pl/mikolaj-poskart