Wolontariat
Facebook Facebook Youtube Instagram Pinterest

Wolontariat

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

Dołącz do nas i zostań wolontariuszem Fundacji ProCuro. Możesz podarować niepełnosprawnym dzieciom trochę swojego wolnego czasu, zaangażowania i umiejętności. Razem możemy zmieniać świat niepełnosprawnych dzieci na weselszy i piękniejszy!
Fundacja poszukuje wolontariuszy lub współpracowników do prowadzenia zajęć animacyjnych i warsztatów dla dzieci z niepełnosprawnościami w okilicach Wrocławia. Zapraszamy osoby, które chcą pomagać innym jednocześnie zdobywając umiejętności i doświadczenie cenne na rynku pracy. Dla studentów kierunków społecznych/pedagogicznych może to być także forma praktyk akademickich

 

JAK MOGĘ POMAGAĆ?

Możesz zaangażować się na dwa sposoby:

  • Wolontariat czasu: angażujemy swój czas i pracę na rzecz inicjatyw podejmowanych przez Fundację ProCuro, (np. pomoc dzieciom w trakcie warsztatów, czytanie książek, praca z dziećmi w czasie wydarzeń organizowanych przez Fundację, udział w eventach i wydarzeniach, na których obecna jest Fundacja).

 

  • Wolontariat kompetencji: dzielimy się wiedzą, umiejętnościami, naszym hobby i innym potencjałem, który może zostać wykorzystany w ramach działań organizowanych przez Fundację ProCuro (np. prowadzenie warsztatów artystycznych, wydarzeń sportowych, prelekcji) w ramach wspierania rozwoju fizycznego i psychicznego podopiecznych Fundacji).

Możesz pomagać podczas wydarzeń organizowanych przez fundację np. przy warsztatach, w ramach organizowanych projektów, w imprezach cyklicznych (np. konkurs ArtStacja Przystanek najmłodszej sztuki) oraz w innych działaniach promujących działalność Fundacji ProCuro.

 

KORZYŚCI Z BYCIA WOLONTARIUSZEM W NASZEJ FUNDACJI

Jesli zdecydujesz się na wolontriat w naszej Fundacji podpiszemy z Toba porozumienie o współpracy i zostaniesz objęty ubezpieczeniem NW i OC. Naszym wolontariuszom zapewniamy przyjazną atmosferę współpracy oraz zdobycie doświadczenia w pracy z niepełnosprawnymi dziećmi. Na życzenie wystawimy zaswiadczenie o odbyciu wolontariatu. 

 

MASZ POMYSŁ NA WSPÓŁPRACĘ?

Jeśli masz ciekawy pomysł na współpracę z nami przedstaw go nam. Rozważymy wszystkie propozycje, jesteśmy otwarci na kreatywne osoby.
Napisz do nas na e-mail: biuro@procuro.org.pl